03 Aralık 2016 Cumartesi

İstanbul Barajlarında Son Durum!!!

İstanbuldaki barajlar, son yağışlarla su seviyelerinde artış gözlendi.Barajlardaki doluluk oranı yüzde 27.36 oranında artış gösterdi.

27 Ekim 2014 Pazartesi 15:34
Bu haber 651 kez okundu
İstanbul Barajlarında Son Durum!!!
Son yağan yağmurlarla İstanbul'daki barajların doluluk oranı yüzde 27,36'ya yükseldi.Son yağışlar İstanbullulara su olarak geri dönecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, kentte 24 Ekim'den bu yana etkili olan yağışın, barajlardaki su seviyesinde artışa yol açtığı bildirildi.  

Açıklamada, yağışın Istranca ve kuzey bölgelerinde aralıklarla devam ettiği ifade edilerek, metrekareye Çatalca'da 123, Terkos'ta 144, Istırancalar'da ise 200 kilogram yağış düştüğü kaydedildi. 

Son yağışlarla, Istıranca Barajı'nda doluluk oranının yüzde 100'e ulaştığı vurgulanan açıklamada, şu ifadeler yer aldı: 

"Yağışlarla barajlardaki su miktarı 184 milyon metreküpten, 238 milyon metreküpe yükseldi. Son yağışlarla yüzde 21,13 olan barajların doluluk oranı yüzde 6,23  artarak yüzde 27,36 seviyesine yükseldi. Devam etmekte olan yağış ve akışla barajlarımızın seviyesinin yüzde 30'lara yükseleceği tahmin ediliyor."

Açıklamada, son meteorolojik verilere göre, rüzgarın poyraz yönünden saatte 70 kilometre hıza ulaşarak açık deniz seferlerinin aksamasına neden olduğu, hava sıcaklıklarının da 6-8 derece azaldığı bildirildi.

Anahtar Kelimeler: Barajlarda Doluluk

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV