08 Aralık 2016 Perşembe

Efkan ALA; Doğuda Tesisler Jandarma Tarafında Korunacak!

2014 yılı içerisinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde PKK terör örgütü mensupları tarafından bölgedeki ekonomik işletmelere yönelik olarak yapılan sabotaj olaylarını değerlendiren İçişleri Bakanı Efkan ALA; Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki yatırımların Jandarma personeli tarafından korunacağını açıkladı.

05 Kasım 2014 Çarşamba 08:34
Bu haber 840 kez okundu
Efkan ALA; Doğuda Tesisler Jandarma Tarafında Korunacak!
 Konuyla ilgili olarak açıklama yapan İçişleri Bakanı Efkan Ala, önümüzdeki günlerde Meclis'e sevk edilip yasalaştırılacak güvenlik paketiyle kaygıların önemli bir bölümünün ortadan kalkacağını, kamu düzeninin bozulmasına kesinlikle izin vermeyeceklerini bildirdi. Ala, bölgeye yatırım yapan ya da yapacak olan özel sektörün kaygılarının giderilmesi için de bazı adımlar atılacağına dikkat çekti ve "Bölgedeki yatırımlar bundan sonra özel güvenlik elemanlarınca değil jandarma tarafından korunacak. Bunlara zarar verilmesine kesinlikle izin vermeyeceğiz" açıklamasında bulunmuştur.

Hükümetin, bölgeye yönelik yatırımlarla ilgili bir başka çalışma daha yaptığı bildirildi. Buna göre yatırımcıların güvenlik kaygılarının giderilmesi için ihale şartnamelerinde güvenlik önlemlerinin devlet tarafından alınacağına ilişkin bir madde konulacak. Böylece işadamları bölgeye yapacakları yatırımın başına bir şey gelebileceği endişesinden de kurtulmuş olacağını söyledi.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV