09 Aralık 2016 Cuma

Cemil BAYIK; Silahlı Birliklerimizi Türkiye'ye Yeniden Gönderdik!

Koma Ciwaken Kürdistan (KCK) yürütme konseyi başkanı Cemil BAYIK son yaşanan olaylar ile ilgili olarak yaptığı açıklamada Türk hükümetinin aldığı kararlar ve yaptığı uygulamalarla açıkça kendilerine savaş ilan ettiğini, kendilerini ve kürt halkını korumak için de yeniden silahlı mücadeleye başlayacaklarını belirttiği açıklandı.

11 Ekim 2014 Cumartesi 12:41
Bu haber 239 kez okundu
Cemil BAYIK; Silahlı Birliklerimizi Türkiye'ye Yeniden Gönderdik!
 Bayık'ın yaptığı açıklamalara göre; Ayn El Arab ( Kobani ) gösterilerinde Kürtlerin ölmeye devam etmesi durumunda, yeniden silahlı mücadeleye başlayacaklarını söylediği belirtilerek, Bayık'ın "Eğer böyle devam ederse, gerilla, halkımızı korumak için savaşacaktır. Gerillanın asıl görevi, halkı savunmaktır" şeklinde açıklamada bulunduğu,

Ayn El Arab (Kobani) 'da yaşananlar ve Türkiye'de olanlardan hükümeti sorumlu tuttuğunu belirten Bayık'ın 2 yıldan bu yana sürdürülen çözüm süreci görüşmelerinden umutsuz olduğunu aktardığı öne sürüldü.

ARD'nin haberinde Bayık'ın "Hükümet Doğu ve Güneydoğu'da askeri yığınak yapmayı sürdürdüğü için biz de harekete geçtik. Türkiye politikalarını aynen sürdürdüğü için biz de silahlı birliklerimizi Türkiye'ye geri gönderdik. Büyük Millet Meclisi'nde Suriye ve Irak tezkeresinin kabulü bize göre savaş ilanı anlamına geliyor. Tezkerede IŞİD sözü neredeyse hiç geçmiyor. Tezkere ile PKK'ya açıktan savaş ilan edilmiştir. Tezkerenin kabulüyle Türkiye barış sürecini sona erdirmiştir" açıklamalarında bulunduğu belirtildi.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV