04 Aralık 2016 Pazar

Bekir Bozdağ Twitter Hesabı Üzerinden MHP Kongresi Kendi İç İşleridir Dedi!

14 Mayıs 2016 günü Adalet Bakanı Bekir BOZDAĞ; MHP kongresiyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Adalet Bakanı Bekir BOZDAĞ MHP’nin kongre kararının kendi içişleri olduğunu kendilerini ilgilendirmediğini belirtti. Bekir BOZDAĞ sosyal medya hesabından ne söyledi. Bekir BOZDAĞ twitter açıklamasının detayları

14 Mayıs 2016 Cumartesi 13:38
Bu haber 371 kez okundu
Bekir Bozdağ Twitter Hesabı Üzerinden MHP Kongresi Kendi İç İşleridir Dedi!

Adelet Bakanı Bekir BOZDAĞ’ın  sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre;

1) MHP Büyük Kongresiyle ilgili hukuki süreçlere;Ak Parti, Adalet Bakanlığı ve şahsımın müdahale ettiği iddiaları, büyük bir iftiradır.

2)Parti içi rekabette,delege ve kamuoyunda daha güçlü  olmak için Ak Parti,Adalet Bakanlığı ve şahsımın isminin kullanılması,ahlaksızlıktır.

3)MHP'deki kongre tartışmaları, MHP'nin iç işidir;bizi ilgilendirmez.Bizi bu sürece müdahilmiş gibi göstermek,iftirayı hakikate çevirmez.

4)Siyasetin mahkemeye düşmesi,siyasi mücadelenin mahkeme kararıyla yapılması/yargının siyaseti dizaynı,demokratik hukuk devletine aykırıdır.

5)Bu yöndeki düşüncem,kongreye veya yargıya müdahale değil,aksine demokrasiye ve demokratik siyasete inancımın,siyasi anlayışımın gereğidir.

6)Mahkemeler görevlerinde bağımsızdır.Hakimler kararlarını,anayasa,kanun ve hukuka uygun vicdani kanaatleriyle verirler.

7)Hiç kimse,yargı yetkisinin kullanılmasında mahkemelere/hakimlere emir ve talimat veremez;genelge gönderemez;tavsiye ve telkinde bulunamaz.

8)Adalet Bakanlığı ve şahsımın,bir mahkemeye/hakime,emir/talimat vermesi,genelge göndermesi,tavsiye ve telkinde bulunması sözkonusu değildir” şeklinde açıklama yapmıştır.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV