09 Aralık 2016 Cuma

Akbil Tarih Oluyor!!!

Akbil yerine artık İstanbulkart kullanılacak.1995 yılından beri kullanılan Akbil kullanımdan kaldırılıyor.Onun yerine daha fazla kullanıcısı olan İstanbulkart kullanılacak. Akbillerini İstanbulkart dolum bayilerine teslim eden vatandaşlar,İstanbulkartlarını ücretsiz olarak alabilecekler.

26 Kasım 2014 Çarşamba 11:50
Bu haber 408 kez okundu
Akbil Tarih Oluyor!!!
 1995 yılından beri İstanbul'da toplu taşımada kulllanılan Akbil yeni yıldan itibaren kullanılmayacak.Akbilin yerine İstanbulkart geliyor.İETT'den yapılan açıklamada 15 milyon kullanıcısı  olan İstanbulkartın 2009 yılında kullanılmaya başlandığı Akbilin ikinci planda kaldığı belirtildi.
Akbil için son kontör yüklemesinin 30 Kasım 'da yapılacak.Akbil kullananların ,İstanbulkart yükleme bayilerine Akbillerini teslim etmeleri halinde İstanbulkartlarını ücretsiz alabilecekleri açıklandı.
İsteyen vatandaşlar, internet üzerinden başvurmaları halinde İstanbulkart ücretsiz kargo ile gönderilecek.İstanbulkartın spor salonlarında ,otoparklarda, üniversitelerde kullanılabilmesi için çalışmalar başlatıldı.
İstanbulkartın pratik ,kullanım alanlarının daha fazla olması, geliştirilebilir olması nedeniyle daha çok tercih ediliyor. 

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV