08 Aralık 2016 Perşembe

Yurtdışı Lisansüstü Eğitim Görmek İsteyenlerden Sözlü Sınava Hak Kazananlar Belli OLdu!!!

Yurtdışında lisansüstü eğitim görmek üzere sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar açıklanmıştır.Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesinden bu duyuruyu yapmıştır.

11 Kasım 2014 Salı 18:33
Bu haber 446 kez okundu
Yurtdışı Lisansüstü Eğitim Görmek İsteyenlerden Sözlü Sınava Hak Kazananlar Belli OLdu!!!
 

Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesinden ;Yurt Dışında Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Sözlü Sınava Çağrılmaya Hak Kazanan Adayların Açıklandığı duyurusunu yapmıştır. Duyuru aynen şöyledir:

               

            1416 sayılı Kanun kapsamında Bakanlığımızca sağlanan yurt dışı yüksek lisans ve doktora bursu için sözlü sınava çağrılmaya hak kazanan adayları belirleme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar sonuçlarını ÖSYM’nin  http://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden öğrenebileceklerdir.

            Sözlü sınav 24 Kasım – 5 Aralık 2014 tarihleri arasında Başkent Öğretmenevi’nde yapılacaktır. Sözlü sınava çağrılan adaylar, sözlü sınava giriş bilgileri ve tarihlerini Bakanlığımızın Resmi Burslu Öğrenci Sistemi (REBUS -http://rebus.meb.gov.tr) üzerinden daha sonra öğreneceklerdir.

Sözlü sınavdan sonra adayların ALES puanının %40´ı, sözlü sınav puanının %40´ı ile lisans mezuniyet notunun %20´si dikkate alınarak YLSY yerleştirme puanı hesaplanacaktır. YLSY yerleştirme puanı 70 ve üzeri olan adaylar, sözlü sınava girdikleri lisansüstü öğrenim grubu için ilan edilen kurum kontenjanlarına yerleştirme tercihi yapmaya hak kazanacaklardır. (Bkz. 2014 YLSY Kılavuzu / Tercih tablosu)

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV