06 Aralık 2016 Salı

Kapatılan Harp Okulları Bünyesinden Mezun Olanların Dikkatine!!!

Kapatılan Harp Okulları Bünyesinden Mezun Olanlar. Sadece 2015-2016 öğretim yılında kapatılan Harp Okulları bünyesindeki fakülte , yüksekokul, astsubay meslek yüksekokulları ile GülhaneAskeri Tıp Akademisinden mezun olan öğrenciler, diplomalarını belirlenen koordinatör üniversitelerden alacaklardır.

27 Eylül 2016 Salı 11:26
Bu haber 233 kez okundu
Kapatılan Harp Okulları Bünyesinden Mezun Olanların Dikkatine!!!
 Yükseköğretim Kurulu tarafından Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan  Harp Okulları bünyesinde fakülte , yüksekokul, astsubay meslek yüksekokulları ve Gülhane Askeri Tıp Akademisinde mezun olan öğrenciler için bir açıklama yayınlanmıştır. YÖK tarafından  yapılan açıklamada şu bilgilere yer verilmiştir:

1) Kapatılan askeri yükseköğretim kurumlarından sadece 2015-2016 eğitim öğretim döneminde mezun olan öğrencilerin diplomaları aşağıda karşılarında gösterilen üniversite tarafından düzenlenecektir.

 2015-2016 Mezunlar İçin Askeri Yükseköğretim Kurumu Koordinatör Üniversiteler şöyledir:

a-Kara Harp Okulu, Gazi Üniversitesi

b-Hava Harp Okulu İstanbul Teknik Üniversitesi

c-Deniz Harp Okulu İstanbul Teknik Üniversitesi*

d-GATA Tıp Fakültesi Sağlık Bilimleri Üniversitesi

e-GATA Hemşirelik Yüksekokulu Sağlık Bilimleri Üniversitesi

f-GATA Astsubay Sağlık Hizmetleri MYO Sağlık Bilimleri Üniversitesi

g-Jandarma Astsubay MYO Gazi Üniversitesi

h-Deniz Astsubay MYO İstanbul Teknik Üniversitesi*

ı-Hava Astsubay MYO İstanbul Teknik Üniversitesi

i-Kara Kuvvetleri Astsubay MYO Gazi Üniversitesi

j-Bando Astsubay MYO Hacettepe Üniversitesi

*Deniz Harp Okulu tarafından verilen öğrenim belgesinde; diğer harp okullarından farklı olarak, Deniz Harp Okulu eğitimi süresince verilen kredili ve katsayılı denizcilik ders ve uygulamalı eğitimleri başarı derecesi ile ifade edilmektedir. Deniz Harp Okulu tarafından verilen öğrenim belgesi; Uluslararası Denizcilik Örgütü, Denizcilik Müsteşarlığı ve Gemi Adamları Sınav Yönetmeliği tarafından eğitim tamamlama belgesi olarak tanınan bir resmi evrak niteliğinde olup. bu kapsamda koordinatör üniversite tarafından verilecek diploma ve belgelerde öğrencilerin ileriki yıllarda hak kaybına uğramamaları için bu hususun da dikkate alınması gerekmektedir.

 2) Tekemmül eden diploma ve diploma yerine geçen belgelerin düzenlenmesinde 669 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname Uyarınca öğrencinin yerleştirildiğine dair açıklama yazılacaktır.

3) 2015-2016 eğitim öğretim döneminden önce mezun olan öğrencilere ilişkin tüm bilgi, belge ve dokümanların Milli Savunma Üniversitesine aktarılacaktır.

4) Ancak Milli Savunma Üniversitesi kurulum aşamasında olduğundan söz konusu üniversitenin kuruluş süreci tamamlanana kadar 2015-2016 eğitim-öğretim döneminden önce mezun olan öğrencilerin bilgi ve belgelerine ilişkin işlemler geçici olarak Genelkurmay Başkanlığında oluşturulacak bir birim tarafından gerçekleştirilecektir. 

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV