06 Aralık 2016 Salı

2016 ALÜGS İçin Tercih Alımı Başladı!!!(9Eylül)

2016 ALÜGS .2016 ALÜGS İçin Tercih Alımı ne zaman yapılacak?Adaylar ,2016 ALÜGS İçin Tercih işlemlerini nasıl yapacaklar?2016 ALÜGS tercih işlemleri hakkında bilmek istedikleriniz...

09 Eylül 2016 Cuma 11:16
Bu haber 263 kez okundu
2016 ALÜGS İçin Tercih Alımı Başladı!!!(9Eylül)
2016 (ALÜGS) Askeri Lise mezunu  adayların üniversiteye geçiş  sınavı. ÖSYM, 2016 Askeri Lise mezunu adayların üniversiteye geçiş sınavı sonucu bir yükseköğretim proğramına yerleştirilmeleri için bu adaylardan tercih alma işlemlerini 9Eylül- 20 Eylül 2016 tarihleri arasında yapacağı duyurusunda bulunmuştur.Sözkonusu 2016 ALÜGS Sonuçlarına göre tercih işlemleri elektronik ortamda  ve 2016 ALÜGS  Kılavuzuna uygun olarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir.20 Eylül 2016  saat 23.59 , tercih işlemlerinin yapılacağı son gündür.Konu ile ilgili olarak ÖSYM tarafından şu bilgiler adayların dikkatine sunulmuştur:

Adaylar, en çok 24 tercih yapabileceklerdir.  Tercihlerin tümünün kullanılması zorunlu değildir. Tercih işlemi tamamlandıktan sonra yazıcıdan tercih listesi alınmalı ve saklanmalıdır. Tercih bildirim işlemini tamamlayan adaylar,apple-converted-space"> "Tercih Süresi" içerisinde ÖSYM'nin  internet adresinden tercihlerinde değişiklik yapabileceklerdir. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar, bu işlemi elektronik ortamda yapacaklardır. Tercih iptali yapılmaz.

Tercihlerde değişiklik, tercihlerin kısmen ya da tamamen iptali vb. değişiklik taleplerini içeren dilekçeler ÖSYM’ce  kesinlikle işleme alınmaz. Tercih süresi tamamlandıktan sonra tercihlerde değişiklik yapılamaz. Adaylar tercih işlemini tamamladıktan sonra "Tercih Süresi" içerisinde ÖSYM'nin internet adresinden tercih bilgilerini mutlaka kontrol etmeli ve yazıcıdan tercih listesini alarak saklamalıdır.

Yerleştirme işlemi, adayların ALÜGS puanları, tercihleri ve YÖK tarafından belirlenen yükseköğretim programlarının kontenjan ve koşulları göz önünde tutularak bilgisayarla yapılacaktır. Programın koşullarını karşılamadığı için yerleştirildiği programa kaydı yapılamayan öğrencilerin durumları ÖSYM Başkanlığınca değerlendirilerek, kayıtlar tamamlandıktan sonraki ilk 5 gün içinde ÖSYM Başkanlığına yazılı olarak tüm belgeleriyle birlikte başvurdukları takdirde alt tercihlerinden puanlarının elverdiği programlara kontenjan harici yerleştirilebileceklerdir.

Boş kalan kontenjanlar için ek yerleştirme yapılmayacaktır. Sınav sonuçlarına göre bir yükseköğretim programına yerleştirilen adayların kayıt hakları yalnız 2016-2017 öğretim yılı için geçerlidir. Bir yükseköğretim programına yerleşenler kayıt işlemleri için ilgili üniversiteye başvuracaklardır.

2016 ALÜGS KILAVUZU TIKLAYINIZ!!!

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV