09 Aralık 2016 Cuma

2015 Yarıyıl Tatilinin Tarihi Değişti Mi?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB),2014-2015 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatilinin ne zaman olduğuna dair bir açıklama yaptı. Milli Eğitim Bakanlığı ,sosyal medyada ,olumsuz hava şartları nedeniyle yarıyıl tatilinin bir hafta ertelendiğine ilişkin haberlerin doğru olmadığını açıkladı.

09 Ocak 2015 Cuma 09:14
Bu haber 1104 kez okundu
2015 Yarıyıl  Tatilinin Tarihi Değişti Mi?
  MEB Basın Müşaviri Abdülkadir Özkan, sosyal medyada 2014-2015 eğitim öğretim yılında kar yağışı ve olumsuz şartlar sebebiyle tatillerin, okullarda müfredatın ilerleyişine engel olduğu, bu nedenle 23 Ocak'ta başlayacak yarıyıl tatilinin 30 Ocak'a ertelendiği ve Bakan Nabi Avcı'nın "eğitimin aksamaması adına sömestr tatilinin yarıya indirilmesini uygun gördüğünü" şeklinde yer alan haberlerin asılsız olduğunu söyledi.

 Bakanlığın Basın müşaviri Özkan, "Bu haberler doğru değil. Bakanlığımız tarafından daha önce yayınlanan çalışma takvimine uygun olarak tüm eğitim kademelerinde okullar, 23 Ocak Cuma gününden itibaren yarıyıl tatiline girecek. 26 Ocak-6 Şubat'ta da yarıyıl tatili yapılacak. 2. dönem ise 9 Şubat'ta başlayacak, 12 Haziran'da da sona erecek. Yani takvimde bir değişiklik söz konusu değil. Sayın Bakanımızın da eğitimin aksamaması adına sömestr tatilinin yarıya indirilmesini uygun gördüğünü şeklindeki haberler de tamamen asılsız. Velilerimiz ve öğrencilerimiz bu tür haberlere itibar etmesinler, Bakanlığımızın doğrudan açıklamalarını dikkate alsınlar ve resmi internet sayfamızı ve sosyal medya hesaplarımızı takip etsinler" diye konuştu.

 Özkan, yarıyıl tatilinin 30 güne çıkaralacağına ilişkin iddiaların da gerçeği yansıtmadığını, bakanlığın böyle bir çalışmasının bulunmadığını belirtti.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV