04 Aralık 2016 Pazar

2015 DİB-MBSTS Adaylarına Önemli Duyuru!!!

2015 Diyanet İşleri Başkanlığının 22 Şubat 2015 tarihinde yapacağı mesleki bilgiler seviye tespit sınavına girecek adaylar için sınavda çıkacak sorular hakkında adaylara yol gösterecek örnek sorular ÖSYM tarafından yayımlanmıştır.

06 Ocak 2015 Salı 16:20
Bu haber 2580 kez okundu
2015 DİB-MBSTS Adaylarına  Önemli Duyuru!!!
ÖSYM tarafından  2015 Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2015-DİB-MBSTS) ile ilgili olarak sınavda sorulabilecek örnek sorular sınava girecek adayların erişimine açılmıştır.Buna göre konu ile ilgili olarak ÖSYM'ce bir duyuru yapılmıştır.Yapılan duyuru da şu bilgilere yer verilmiştir.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı arasında imzalanan protokol uyarınca ÖSYM tarafından, Diyanet İşleri Başkanlığında çalışan din görevlilerinin (Kur’an kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin kayyımlar) bilgi seviyelerini ölçmek ve mesleki bakımdan göreve iyi şekilde hazır bulunmalarını sağlamak amacıyla 22 Şubat 2015 tarihinde2015 Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2015-DİB-MBSTS) yapılacaktır.  

Sınavda adaylara, çoktan seçmeli 80 sorudan oluşan bir test uygulanacaktır. Testte yer alacak sorulara ilişkin adaylara  bilgi vermesi amacıyla ÖSYM  tarafından örnek sorular hazırlanmıştır. Adaylar, aşağıdaki bağlantıdan hazırlanan örnek sorulara erişebileceklerdir. 

Anahtar Kelimeler: 2015 DİB-MBSTS Duyurusu

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV