03 Aralık 2016 Cumartesi

2014 Dikey Geçış Sınavı(DGS)Ek Yerleştirme Tercih Duyurusu!!!

2014 Dikey Geçiş Sınavı ek yerleştirme tercih işlemlerine ilişkin ÖSYM tarafından bir duyuru yapılmıştır.Tercih işlemleri 24-31 Ekim 2014 tarihleri arasında yapılacaktır.

23 Ekim 2014 Perşembe 17:23
Bu haber 449 kez okundu
2014 Dikey Geçış Sınavı(DGS)Ek Yerleştirme Tercih Duyurusu!!!
ÖSYM tarafından  2014 Dikey Geçiş Sınavı (DGS)  Ek Yerleştirme Tercih İşlemleri ile ilgili bir duyuru yayımlanmıştır.Duyuru aynen şöyledir:

2014-DGS Ek Yerleştirme tercih işlemleri 24-31 Ekim 2014 tarihleri arasında ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapılacaktır. Adaylar tercihlerini, TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak bireysel olarak internet aracılığıyla yapacaklardır. Yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasında yayımlanacak, adaylara yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

Ek yerleştirme için tercih ücreti 10,00 TL’dir. Ek yerleştirme için tercih yapmak isteyen adaylar tercih ücretini ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ÖSYM tercih süresi içinde yatıracaklardır. Bankalardan tercih ücreti yatırılmamalıdır. Adaylar, tercih işlemlerini yapmadan önce tercih ücretini yatırmış olmalıdır.

2014-DGS Ek Yerleştirme ile ilgili tablolar ve diğer bilgilere aşağıdaki bağlantılardan erişilebilecektir. Ek Yerleştirme için ayrıca bir kılavuz hazırlanmayacaktır. Adayların bu bilgileri dikkatle inceleyip tercihlerini yapmaları gerekmektedir. Adayların yükseköğretim programlarını tercihleri arasında gösterebilmeleri için bu programların koşullarını karşılamaları gerekir. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebileceklerdir.


GENEL BİLGİLER

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV