03 Aralık 2016 Cumartesi

Üniversiteler İçin Ek Yerleştirme Başvuruları Başladı!

Bugün itibariyle üniversitelere ek başvuru süresi başlamıştır. ÖSYM tarafından elektronik ortamda başvurular gerçekleştirilecektir.

18 Eylül 2014 Perşembe 10:47
Bu haber 404 kez okundu
Üniversiteler İçin Ek Yerleştirme Başvuruları Başladı!

ÖSYM, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Sonuçlarına göre 2014-2015 öğretim yılı için merkezi yerleştirme ile boş kalan ve yerleştirilen adayların kayıt yaptırmamaları sebebiyleboş kalan yükseköğretim proğramlarına kontenjanları dahilinde ek yerleştirme yapacaktır. Adaylar, 2014-ÖSYS ek yerleştirme tercihlerini, bugünden itibaren 25 Eylül saat 23.59'a kadar internet üzerinden bireysel olarak yapacak.

Başvuru merkezlerinden veya ÖSYM sınav koordinatörlüklerinden tercih işlemi yapılmayacak. Sadece elektronik ortamda yapılan tercihler işleme alınacak. Postayla ÖSYM’ye gönderilen veya elden verilmek istenen tercih formları işleme alınmayacak.

Ek yerleştirmeye ilişkin bilgiler,2014 ÖSYS Yükseköğretim Proğramına Ek Yerleştirme Kılavuzunda yer almaktadır.Tercih işlemleri için 10 TL alınacaktır.

Adaylar, 2014-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzu'na ÖSYM'nin  internet adresinden ulaşabilecek. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacak. Ek yerleştirme için başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekiyor. Kılavuz basılı olarak dağıtılmayacağından adayların ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri yararlarına olacak.

Ek yerleştirme işlemleri, 2014 ÖSYS Kılavuzu, 2014-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile 2014-ÖSYS Yükseköğretim ProgramlarınaEkYerleştirme Kılavuzu'nda belirtilen esaslara göre yapılacaktır.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV