04 Aralık 2016 Pazar

Sözleşmeli Öğretmenlik Başvurularına İlişkin Açıklama Yapıldı!!!

Milli Eğitim Bakanlığı, Sözleşmeli Öğretmenlik Başvurularına İlişkin bir Açıklama yapmıştır.Sözleşmeli öğretmenlik başvurularına dair açıklamada adayların KPSS puanlarına ilişkin bilgi verilmiştir.

10 Ağustos 2016 Çarşamba 15:29
Bu haber 247 kez okundu
Sözleşmeli Öğretmenlik Başvurularına İlişkin Açıklama Yapıldı!!!
   Milli Eğitim Bakanlığı, sözleşmeli öğretmenlik başvurularına dair açıklama. Milli Eğitim Bakanlığı, sözleşmeli öğretmenlik başvurularına ilişkin bir açıklama yayınlamıştır.Yapılan açıklamada şu bilgilere yer verilmiştir.

 Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Duyurusunun “1. Başvuru Şartları”  başlıklı 18 maddesinde “ 657 sayılı Kanun’un 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli olarak çalışmakta iken sözleşmeleri feshedilenler bakımından, başvuru tarihinin son günü itibarıyla bir yıl bekleme süresini tamamlamış olmak.” denilmektedir.

 Ancak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında “öğretmen”unvanlı pozisyonlar hariç diğer unvanlı pozisyonlarda çalışmakta iken sözleşmeleri feshedilenler, öğretmen unvanlı pozisyonlara atanmalarında unvan değişikliği kapsamında değerlendirileceğinden 1 yıllık bekleme süresine tabi tutulmadan  2016 yılı KPSS’DE  atanacağı alan için puan türleri (KPSSP10 ve KPSSP121) itibarıyla 50 ve üzerinde puan almış olmak kaydıyla diğer şartları da taşımaları halinde sözleşmeli öğretmenliğe başvuruda bulunabileceklerdir.

 Kamu kurum ve kuruluşlarında “öğretmen” unvanlı pozisyonda çalışmakta iken sözleşmeleri feshedilenlerin ise başvuru tarihinin son günü itibarıyla bir yıl bekleme süresini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV