09 Aralık 2016 Cuma

Nijerya'da Okul Saldırısı:47 Ölü,72 Yaralı!!

Nijerya'da bir okula düzenlenen bombalı saldırıda 47 kişi öldü. Bombalı saldırıyı Boko Haram örgütünün gerçekleştirdiği sanılıyor.Boko Haram örgütü daha öncede benzer okul saldırılarında bulunmuştu.

10 Kasım 2014 Pazartesi 13:19
Bu haber 367 kez okundu
Nijerya'da Okul Saldırısı:47 Ölü,72 Yaralı!!
 Nijerya'da bir okula bombalı saldırı düzenlendi. Saldırının Boko Haram örgütü tarafından gerçekleştitildiği sanılıyor. Saldırıda 47 öğrenci ölürken 72 öğrencide yaralandı.Boko Haram örgütünün batılı eğitim sistemine karşı olduğu biliniyor.

Nijerya'nın Potiskum kasabasındaki bir ortaokulda öğrencilerin bahçede okul müdürünün konuşmasını dinledikleri sırada bombalı saldırı düzenlendi.

Görgü tanıkları, patlamanın ardından ortalığın kan gölüne döndüğünü bildirdi. Saldırıda 47 öğrenci öldü, 72 öğrenci de yaralandı. Yetkililer, ölü sayısının artabileceğini kaydetti.  

Saldırının sorumluluğunu henüz üstlenen olmadı ancak ülkede yapılan bu tür saldırıları genellikle radikal Boko Haram örgütünün yaptığı biliniyor. Boko Haram son beş yıldır sürdürdüğü silahlı eylemlerinde daha önce sık sık okulları hedef almıştı.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV