11 Aralık 2016 Pazar

Müzik Duayeni Joe Cocker Öldü!!!

Blues ve rock müziğin duayenlerinden ,İngiliz şarkıcı Joe Cocker, 70 yaşında akciğer kanserine yenik düştü.20 yıldır kanser tedavisi gören Joe Cocker’ın ölümü müzik dünyasında üzüntü yarattı.Cocker,45 yıllık müzik kariyerinde 40’a yakın albüm çıkarttı.

23 Aralık 2014 Salı 10:25
Bu haber 542 kez okundu
Müzik Duayeni Joe Cocker Öldü!!!
 Unchain My Heart" ile milyonların kalbini kazanan Cocker'in menajeri, Barri Marshall, akciğer kanseri teşhisi konulan ünlü şarkıcının son 20 yıldır yaşamını sürdürdüğü ABD'nin Colorado eyaletinde öldüğünü açıkladı.

Gaz tesisatçısı olarak çalışırken farklı ses tonuyla dikkati çeken Cocker, müzik kariyerine 1960'larda bar ve kulüplerde şarkı söyleyerek başlamıştı.

Cocker, 1968'de efsanevi Beatles grubunun "With A Little Help From My Friends" şarkısını yorumlayarak müzik listelerinde ilk sıraya yerleşmişti. Şarkıcı, 1969'da Woodstock festivalindeki performansıyla dünya çapında ün kazanmıştı. 

Jennifer Warnes ile söylediği "Up Where We Belong" şarkısıyla 1983'te Grammy'ye layık görülen Cocker, 2011'de de müziğe yaptığı katkılar dolayısıyla İngiliz kraliyet ailesi tarafından Şövalyelik Nişanı ile ödüllendirilmişti. 

"Unchain My Heart" şarkısıyla milyonlarca kişinin kalbini kazanan Cocker, eşi Pam ile 1990'ların başında Colorado eyaletinin küçük bir kenti olan Crawford'ta taşınmış, "Mad Dog" adında bir kafe açmış ve yoksul çocukların eğitimine katkıda bulunmak için vakıf kurmuştu. 

Beatles grubu üyelerinden Paul McCartney, "John Lennon ve Ringo Starr ile Cocker'ı ilk dinlediğimiz anı hatırlıyorum. Aklımız başımızdan gitmişti. Cocker'ın ölümü, müzik dünyası için büyük kayıp" dedi.

Anahtar Kelimeler: Joe Cocker

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV