08 Aralık 2016 Perşembe

Martı Leşi Yiyerek Hayatta Kaldı

Meksika'da bir balıkçı fırtınada tekneleri batınca bir hafta boyunca martı leşi ile beslendi.

25 Eylül 2014 Perşembe 15:29
Bu haber 475 kez okundu
Martı Leşi Yiyerek Hayatta Kaldı

Meksikalı bir balıkçı,fırtınada teknesi batınca denizde bir hafta boyunca martı leşi yiyerek hayatta kalmayı başardı.Balıkçı Raymundo Rodriguez bir yatın mürettebatı tarafından kurtarıldı.Bu z kutusuna tutunarak hayatta kalan balıkçı arkadaşlarının fırtınada öldüğünü belirtti. 

Fırtınada teknesi batan Meksikalı balıkçı Raymundo Rodriguez, bir hafta boyunca denizde martı yiyerek hayatta kalmayı başardı. 

Yetkililer, 45 yaşındaki balıkçının Acapulco Limanı'nın 10 kilometre açığında bölgeden geçen bir yatın mürettebatı tarafından kurtarıldığını açıkladı. 

U-Fin adlı yatın kaptanı Roberto Odis Vazquez, Rodriguez'i bir buz kutusunun üzerinde, aç susuz ve üşümüş halde bulduklarını söyledi.

Vazquez, "Elinde bir  martı leşi vardı. Zavallı adam, öylesine açtı ki leşi bırakmak istemedi. Hali hepimizin gözlerinin yaşlarla dolmasına neden oldu" dedi. 

Balıkçının kimliği, Acapulco Limanı Kaptanlığı'nda görev yapan Enrique Donminguez tarafından belirlendi. 

Rodriguez'in 14 Eylül'de 69 yaşındaki arkadaşı Mario Morales ile balık avlamak için denize açıldığı, balıkçı  teknesinin  bölgede etkili olan Polo fırtınasında battığı belirlendi.  

Aşırı sıvı kaybı ve hipodermi için hastaneye kaldırılan Rodriquez, arkadaşının fırtınada öldüğünü, kendisinin de buz kutusuna sarılarak hayatta kalmaya çalıştığını söyledi..

Anahtar Kelimeler: Meksikalı Balıkçı

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV