04 Aralık 2016 Pazar

Kara Cuma Çılgınlığı Başladı!!!

Amerika!da Şükran Gününden sonra başlayan ve 1 ay sürecekolan ''kara cuma'' alışveriş çılgınlığı başladı.Amerikalılar ,ünlü markaların yüzde 90'a varan indirimlerine çok ilgi gösteriyorlar.''Kara cuma''Amerikan ekonomisinede canlılık kazandırıyor.

28 Kasım 2014 Cuma 09:52
Bu haber 420 kez okundu
Kara Cuma Çılgınlığı Başladı!!!
 Amerikalıların ''kara cuma''olarak adlandırdıkları alışveriş çılgınlığı başladı.Şükran Günü sonrasına denk gelen ve yaklaşık 1 ay süren alışveriş çılgınlığına Amerikalılar büyük ilgi gösteriyor.
Önceki yıllarda yaşanan arbede ve olaylar yaşanmasına rağmen, ünlü markalar  perşembe akşamı alışveriş sezonunu açtılar.Markaların yaptıkları büyük indirimlerden yararlanmak isteyen  Amerikalılar mağazaların önlerinde saatler öncesinde kuyruklar oluşturuyor. Polis ,mağazaların önlerinde güvenlik önlemi alıyor.
Son 10 yılda yaşanan arbede ve olaylar nedeniyle ''kara cumada'' 7 kişinin öldüğü 90 kişinin yaralandığı bildirildi. Alışveriş çılgınlığı,Amerikan ekonomisine yaklaşık 600 milyar dolarlık bir hareketlilik getiriyor. İlk 4 gün içerisinde 140 milyona yakın Amerikalının 40 milyar dolarlık alışveriş yapacağı tahmin ediliyor.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV