11 Aralık 2016 Pazar

IŞİD'ten Akrep Bombası!!!

IŞİD ‘ten yeni bir yöntem daha.IŞİD ‘’in halk üzerinde baskı yaratmak ve korkuyu artırmak için akrep bombası kullanmaya başladığı iddaa ediliyor.IŞİD militanlarının Irak'ta terör ve korku saçmak için zehirli hayvanları tüplere doldurarak, şehirlerin ve kasabaların içine gönderdiği ortaya çıktı.

16 Aralık 2014 Salı 11:58
Bu haber 512 kez okundu
IŞİD'ten Akrep Bombası!!!
 IŞİD militanlarının Irak'ta terör ve korku saçmak için yeni yöntemler deniyor. Bunlardan sonuncusu zehirli hayvanları tüplere doldurarak, şehirlerin ve kasabaların içine bombalamak.Böylece halk üzerinde korkuyu dahada artırıyorlar.Akrep bombasının geçmişi,MS.198’e dayanıyor.Akrep bombasını dönemin Iraklıları, Pers-Roma Savaşlarında kendilerini Romalılardan korumak için kullanmışlar.

Irak ve Suriye'de etkinliğini sürdüren IŞİD, artık zehirli akreplerle korku saçıyor. Tüplere doldurdukları hayvanları kasabalara ve şehirlere fırlatan militanların bu saldırısının 'psikolojik etkisinin' oldukça ciddi olduğu belirtildi.
İngiliz eski NATO biyolojik ve kimyasal silah sorumlusu Hamish de Bretton-Gordon'un yaptığı açıklamada, "Bu bir delilik. IŞİD doğaçlama olarak yeni korku saçacak silahlar ve bunları ateşleyecek cihazlar üretiyor. Akrep Bombaları da panik yaşatıyor. Akrepler güçlü hayvanlar, kilometrelerce fırlatılmalarına rağmen, tüp patlayınca dışarı çıkıp her tarafa ilerliyorlar. Bazı akrepler oldukça zehirli ama bombanın ana fikri korku yaşatmak." diye konuştu.
Bretton-Gordon 60 santimetrelik bombaların can almadığını ancak dev bir psikolojik etkisi olduğunu ifade etti.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV