03 Aralık 2016 Cumartesi

IŞİD!ten 250 İdam!!!

Sünni Bunmer aşiretine mensup 250 kişinin Işid tarafından idam edildikleri açıklandı. Açıklamaya göre idam edilenler 18 ila 60 yaşında olan kişilerdi.

30 Ekim 2014 Perşembe 11:02
Bu haber 484 kez okundu
IŞİD!ten 250 İdam!!!
Korkuç iddaa. Işid'in 250 kişiyi kaçırdıktan sonra idam ettiği iddaaları geldi. Enbar kentinde Sünni bir aşirete mensup oldukları bildirilen 250 kişi Işid tarafından idam edildi. Katledilenlerin 18 ila 60 yaş arasında oldukları açıklandı.


EnbarOperasyonlar Komutanı Korgeneral Raşid Felih, IŞİD'in, Enbar  kentinde aralarında polislerin de bulunduğu Sünni Bunmer aşireti mensubu 250 kişiyi kaçırdıktan sonra idam ettiğini ileri sürdü.Felih, idam edilen kişilerin 18 ile 60 yaş arası olduğunu ifade etti.

Otorite boşluğunun yaşandığı Irak'ta, Işid  öncülüğündeki silahlı grupların haziran ayında Musul başta olmak üzere bazı bölgelerin kontrolünü ele geçirmesinin ardından, ülkenin çeşitli yerlerinde IŞİD ile güvenlik güçleri arasında çatışmalar sürüyor. Irak ordusu ve ABD'ye ait hava unsurları da bir süredir IŞİD'in kontrolündeki bazı hedeflere hava saldırıları düzenliyor.

Bu arada, Işid  militanlarının Irak'ın Diyala kentinde düzenlediği saldırıda 1 Peşmergenin hayatını kaybettiği bildirildi. 

 Germiyan Bölgesi Peşmerge Komutanı Mahmut Sengavi,  Işid militanlarının, Diyala'nın Sadiye ve Celavla kasabaları arasında bulunan Kobaşi bölgesinde Peşmerge mevzilerine saldırdığını söyledi. Sengavi, saldırıda 1 Peşmergenin öldüğünü, 1'inin ağır yaralandığını belirtti. 

Peşmergenin bölgeye gönderdiği takviye birliklerle bölgeyi kontrol altına aldığını aktaran Sengavi,  Işid militanlarının çekildiğini kaydetti. Sengavi, IŞİD'in çekilirken yola döşediği mayınların temizlendiğini sözlerine ekledi. 

Anahtar Kelimeler: Işid

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV