03 Aralık 2016 Cumartesi

Ebola'da Son Durum!!!

Dünya Sağlık Örgütü yaptığı son açıklamada salgının yavaşlama seyrine girdiğini, hastalıktan şu ana kadar 5 bine yakın kişinin hayatını kaybetiği belirildi.

30 Ekim 2014 Perşembe 11:43
Bu haber 698 kez okundu
Ebola'da Son Durum!!!

Dünya Sağlık Örgütü açıkladı.Ebola salgınında ölenlerin sayısı 5 bin kişiyi aştı. Bu korkutucu rakam Dünya Sağlık Örgütünden geldi .Hastalığın yavaşlama eğilimide olduğu ancak  şu ana kadar5 bine yakın kişinin hastalık yüzünden hayatlarını kaybettikleri açıklandı.

 Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Yardımcısı Bruce Aylward, Ebola salgınında hayatını kaybedenlerin sayısının 5 bini aştığını söyledi.DSÖ'de düzenlenen basın toplantısında konuşan Aylward, Ebola salgınında vaka sayısının 13 bin 703'e ulaştığı bilgisini verdi.

Aylward, "Ebola salgınında hayatını kaybeden sayısı 5 bini aştı" dedi.

Liberya'da salgının yayılma hızında yavaşlama olduğunu ve ülkedeki Ebola vakası ve ölüm sayılarının düştüğünü ifade eden Aylward, Liberya'da "Yeni vaka oranında yavaşlama görüyoruz" şeklinde konuştu.

Liberya, 4 bin 665 vaka ve 2 bin 705 ölüm ile salgından en fazla etkilenen ülke konumunda. Dünya Sağlık Örgütü'ne göre, Ebola salgınında ölümlerin büyük çoğunluğu Batı Afrika ülkeleri Gine, Sierra Leone ve Liberya'da görüldü.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV