04 Aralık 2016 Pazar

Buz Devri Bebekleri!!!

Alaska'nın iç kesimlerinde yapılan kazılarda Buz Devrinde yaşamış 2 bebek iskeleti bulundu. Buz Devrinde yaşamış bu bebeklerin 11 bin 500 yaşında oldukları ve çok iyi korndukları bildirildi. Bu zamana kadar bulunun Buz Devrinde yaşamış olan enküçük bebeklere ait olan bebeklerin , taş mızrak ve oklarla birlikte gömülü bulundukları açıklandı.

12 Kasım 2014 Çarşamba 13:00
Bu haber 559 kez okundu
Buz Devri Bebekleri!!!
 Amerika'nın Alaska eyaletinin iç kesimlerinde iki  bebeğin kalıntıları bulundu. Alaska'da bulunan buz devri bebek kemiklerinin 11 bin 500 yaşında olduğu tahmin ediliyor.Araştırmacılar ilk kez, Buz Devrine ait olan bu kadar küçük bebek iskeleti ile karşılaştı.
Fairbanks'in güneydoğusundaki kazı alanına yakın bir bölgedede 2010 yılında 3 yaşında bir çoçuğun kalıntılarını bulmuşlardı.Yeni bulunan bebek kemiklerinin çok iyi korunduğu, birinin ölü doğmuş diğerininse doğumdan hemen sonra ölmüş olan bebeklere ait olduğu belirtildi.
Bulunan bebek kalıntılarının Buz Devrinde yaşamış olan  ve şimdiye kadar bulunan en küçük insana ait kemikler olduğu ifade edildi. 2010 yılında bulunan 3 yaşındaki çoçuğunda aynı yaz ölüğü bildirildi.
Bebeklerin taş mızrak ve oklarla birlikte gömüldüğü açıklandı. 

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV