11 Aralık 2016 Pazar

Belçika'da Nükleer Santralde Yangın!!!

Belçika'da bulunan Tihange nükleer santralinin trafo bölümünde yangın çıktı. Yangın nedeniyle santral geçici olarak devre dışı bırakılırken yangında hiçbir işçi zarar görmedi.

01 Aralık 2014 Pazartesi 09:42
Bu haber 416 kez okundu
Belçika'da Nükleer Santralde Yangın!!!
 Belçika'nın Liege kentinde bulunan Tihange3 nükleer santralinde yangın çıktı.Nükleer santralin trafosunda çıkan ve sebebi belirlenemeyen yangın nedeniyle ,santral tedbir amaçlı olarak devre dışı bırakıldı.
Electrabel şirketince işletilen santralin trafosunda başlayan yangın ,gece kontrol altına alındı.Electrabel şirketinden yapılan açıklamada ,santralin nükleer güvenliğinin tehlike altında olmadığı ve hiçbir işçinin zarar görmediği açıklaması yapıldı.
Belçika'nın elektriğinin yarısını karşılayan 7 aktif reaktörde sık sık sorunlar yaşanıyor.Doel 3 ve Tihange 2 reaktörlerindeki çatlaklar nedeniyle 2012 Haziran ayında devre dışı bırakılmıştı.Nükleer santralde sık sık arızaların yaşanması nedeniyle halka elektrik tasarrufu çağrısı yapılıyor.Belçika'da bu kışın sert geçmesi halinde, elektrik kesintilerinin yapılabileceği söyleniyor. 

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV