03 Aralık 2016 Cumartesi

3 Türk'e Casusluk Suçlaması!!!

Almanya’da 3 Türk , casusluk yaptıkları şüphesiyle gözaltına alındığı iddia edildi.Gözaltına alınan 3Türk vatandaşının mahkemeye çıkarıldığı açıklandı.

19 Aralık 2014 Cuma 10:38
Bu haber 431 kez okundu
3 Türk'e Casusluk Suçlaması!!!
 Almanya’da 3 Türk vatandaşının  casus oldukları  şüphesiyle gözaltına alındığı iddia edildi.

Federal Savcılıktan yapılan yazılı açıklamada, 58 yaşındaki Muhammed Taha G, 58 yaşındaki Ahmet Duran Y. ve 33 yaşındaki Göksel G’nin istihbarat faaliyetlerinden dolayı 11 Kasım’da haklarında yakalama kararı çıkarıldığı ifade edildi.Yapılan açıklamada ,3 Türk’ün Federal Yüksek Mahkemesine çıkarıldığı bildirildi.

Karar uyarınca Muhammed Taha G. ve Göksel G’nin dün Frankfurt Havalimanı’nda, Ahmet Duran G’nin ise ikamet ettiği Kuzey-Ren Vestfalya eyaletinde gözaltına alındı.  

Zanlıların, bir Türk istihbarat servisi için çalıştığı öne sürülen açıklamada, Muhammed Taha G’nin, Ahmet Duran Y. ve Göksel G’ye liderlik ettiği savunuldu.Ahmet Duran Y. ve Gösel G’nin Almanya’da yaşayan Türkler ile ilgili ve buradaki organizasyon yapısı hakkında bilgi topladığı ifade edilen açıklamada, zanlıların bu bilgileri Muhammed Taha G’ye ilettiği iddia edildi.Gözaltında bulunan zanlılar hakkında Federal Savcılık yönetimindeki Rheinland-Pfalz Eyalet Kriminal Dairesi'nce soruşturmanın sürdürüleceği belirtildi.

Anahtar Kelimeler: Casus Türk IddaasıAlmanya

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV