11 Aralık 2016 Pazar

TSK Personeline Zam Ne Zaman?Askere Zam Haberinde En Son Durum!

TSK Personeli Kaç Lira Zam Alacak?TSK Personeli Ne Zaman Zam Alacak? TSK Personeline Kira Yardımı Var Mı? TSK Personeli Kaç Lira Kira Yardımı Alacak? TSK Personeli Nöbet Tazminatı Varmı?

01 Ocak 2016 Cuma 12:27
Bu haber 101247 kez okundu
TSK Personeline Zam Ne Zaman?Askere Zam Haberinde En Son Durum!
2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı görüşmeleri esnasında kendisine Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin özlük hakları ile ilgili olarak iyileştirme yapılıp yapılmayacağı sorulan Milli Savunma Bakanı İsmet YILMAZ tarafından TSK Personeline yapılacak iyileştirmelerle ilgili bir dizi açıklamalar yapıldı.

2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı görüşmelerinde konuşan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz; lojmanda oturmayan personele kira yardımı, personel maaşlarına % 7-12 arası artış yapılması, nöbet tutan personele fazla mesai ücreti getirilmesi gibi birçok konularda açıklama yapan MSB İsmet YILMAZ’ın açıklamasını devamı ise şu şekilde;

-Lojman tahsis edilmeyen TSK personeline, yaklaşık 460 TL artış getirilmesi planlanıyor.

-Özellikle düşük rütbeli personelin maaşlarına yüzde 20, diğer personele ise yüzde 7-12 oranında artış yapılması hedefleniyor.

-Nöbet, atış, tatbikat, eğitim ve benzeri nedenlerle fazla mesai yapan personele aylık yaklaşık 700 TL'ye kadar fazla mesai ücreti ödenmesi üzerinde çalışılıyor.

-KKTC'de görev yapan personele ödenmekte olan tazminatın, Ada'daki hayat pahalılığı sebebiyle artırılmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

Uygulamaya konulan iyileştirmeler de şunlar:

-İç güvenlik harekât bölgesindeki personelin tamamının tazminatları artırıldı.

-Emsallerine göre daha zor şartlarda ve mahrumiyet bölgelerinde görev yapanlarla, risk seviyesi yüksek görevlerde bulunanlara ilave tazminat verildi.

-Afganistan'da görevli personelin gündeliklerinde 30-32 dolar, B.Hersek, Kosova, Arnavutluk gibi ülkelerde görev yapanların gündelikleri 5'er dolar yükseltildi.

-MİT, Emniyet Hizmetleri Sınıfı personeli emeklilerinde olduğu şekilde, makam tazminatı almayan emeklilerin maaşlarına 100 TL iyileştirme yapıldı.

-45 yaşını dolduran uzman erbaşlara sivil memurluğa geçerek emekli olabilme imkânı getirildi.

-Uzman erbaşlıktan astsubaylığa geçen personelin mağduriyetinin önlenmesi için emeklilik yaş hadleri üstçavuşlarda 46'dan 52'ye, Başçavuşlarda 49'dan 54'e çıkarıldığı açıklamalırın yapmıştır.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV