04 Aralık 2016 Pazar

Polise Zam Var Mı? En Son Durum

Polise Zam Var mı? Polislerin Maaşlarında İyileştirme Yapılacak mı? Polisin Özlük Haklarında düzenleme yapılacak mı? Polise 2015 yılında zam var mı?

01 Ocak 2016 Cuma 12:27
Bu haber 1665 kez okundu
Polise Zam Var Mı? En Son Durum

15 Aralık 2014 günü  Muğla Milletvekili Mehmet ERDOĞAN; 2015 Yılı Bütçe Kanunu Tasarısı esnasında yaptığı konuşmadı; Emniyetin, Jandarmanın, Sahil Güvenliğin ve mülkü idare amirlerinin, sosyal ve ekonomik haklarının görevleriyle mütenasip olması gerekir ama İçişleri Bakanlığında çalışan memurlar diğer bakanlıklarda çalışanlara nazaran daha az ücretle çalışmakta, polislerimize verilen sözlerin tutulmadığı ile ilgili konuşma yapmıştır.

Muğla Milletvekili Mehmet ERDOĞAN’ın yaptığı konuşmada “Değerli milletvekilleri, İçişleri Bakanlığı, gerçekten toplumun huzuru ve güvenliği konusunda çok önemli görevler üstlenmiş, çok köklü gelenekleri olan bir bakanlıktır. Bu bakımdan, bu ağır görevleri yerine getirecek olan bütün İçişleri Bakanlığı çalışanlarının, Emniyetin, Jandarmanın, Sahil Güvenliğin ve mülkü idare amirlerinin, sosyal ve ekonomik haklarının görevleriyle mütenasip olması gerekir ama İçişleri Bakanlığında çalışan memurlar diğer bakanlıklarda çalışanlara nazaran daha az ücretle çalışmakta, polislerimize verilen sözler tutulmamaktadır. Uzman erbaşlarımız ise iş güvencesinden bile yoksun olarak çalışmaktadır.

AKP iktidarları öncesinde her zaman hâkimlerden daha fazla maaş alan mülkü idare amirleri, AKP iktidarı döneminde mağdur edilmiş, son düzenlemeyle birinci sınıf bir mülki idare amiri yeni göreve başlayan bir hâkimle aynı maaşı alır hâle getirilmiştir. Bu vesileyle, mülki idare amirlerinin maaşlarının hiç olmazsa emsali olan hâkim noktasına getirilmesi gerekir.” Şeklinde konuşma yapmıştır.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV