08 Aralık 2016 Perşembe

Öğretmenlere Müjdeli Haber!!!!

Dershanelerin kapatılmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı,ücretsiz olarak verilecek kurslara katılacak öğretmenlere tatmin edici ek ders ücreti verileceğini açıkladı.Ücretsiz kursları öğretmenler için cazip hale getirmek için böyle bir çalışmaya gidildiği açıklandı.

01 Ocak 2016 Cuma 12:27
Bu haber 377 kez okundu
Öğretmenlere Müjdeli Haber!!!!
Dershanelerin kapatılması öğretmenlere yarayacak. Kapatılan dershanelere alternatif olarak Milli Eğitim Bakanlığının açacağı kurslarda görev alacak öğretmenlere tatmin edici bir ek ders ücreti geliyor.Maliye Bakanlığı ,bu konuda çalışma başlattı.


Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yetkilileri, dershanelerin kapatılması kararının alınmasının ardından öğrencilerin takviye ders uygulaması için okullarda ücretsiz kurs uygulamasının planlandığını ve öğretmenlere de bu kurslara gelmelerine teşvik edecek bir ücret verilmesine karar verildiğini söyledi. Öğretmenlerin bütün eğitim-öğretim dönemi boyunca hafta sonu okullarda çalışmaları için mevcut ek ders ücretinin 8 TL olduğunu ve bunun öğretmenlere cazip gelmediğini belirten Bakanlık yetkilileri, "Biz öğretmene ayda en az 750- bin TL arasında ek ders ücreti verilmesini istiyoruz" dedi.

Ek ders ücretinin sadece takviye kurslarına katılan öğretmenleri mi yoksa hafta içi diğer derslere de giren tüm öğretmenleri mi kapsayacağı ise henüz netlik kazanmadı. Maliye, MEB'in teklifini kabul ederse, hafta sonları ve ders dışı saatlerde ek ders verecek öğretmene aylık bin TL'ye varan ek gelir gelecek. Karı-koca öğretmen olan ailelerin ise bütçelerine aylık 2 bin TL'ye yakın katkı gelmesi bekleniyor. Öğretmenler, toplam 40 saate kadar ders verebilecek. Böylece okulda haftada 21 saat derse giren bir öğretmen, 19 saat de takviye kursunda ders verebilecek.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV