09 Aralık 2016 Cuma

Memur Emeklilerine Ek İkramiye Ödenmesi Bakan Soylu Açıklaması!

Memur emeklilerine ikramiye ödenecek mi? Memur emeklisine ikramiye ödenmesiyle ilgili haberin detayları. Memur emeklileri kaç lira ikramiye alacak? Memur emeklileri ne zaman ikramiye alacak? Memur emeklilerinden kimler ikramiye alabilecek?

10 Haziran 2016 Cuma 09:20
Bu haber 667 kez okundu
Memur Emeklilerine Ek İkramiye Ödenmesi Bakan Soylu Açıklaması!

Memur emeklilerine ek ikramiye ödemesi yapılmasını düzenleyen "Türkiye Cumhuriyeti Emekli Sandığı Kanunu ile bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı"nın görüşmelerine TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu’nda başlandığı,

Konuyla ilgili olarak yapılan toplantıya katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu; Mevcut uygulamada memurlara yönelik emekli ikramiyesinin en fazla 30 yıl olarak ödendiğini, Anayasa Mahkemesi’nin 30 yıl sınırlamasını iptal ettiğini, Anayasa Mahkemesi’nin iptal kararlarının geriye yürümeyeceğini, karardan önce emekli olanların yargı yoluna başvurduğunu, açılan davaların da büyük ölçüde Sosyal Güvenlik Kurumu aleyhine sonuçlandığını, bu durumun hem kurumun hem de mahkemelerin iş yoğunluğunu önemli oranda artırdığını, ayrıca açılan ve kaybedilen her dava için vekalet ücreti, mahkeme masrafları da ayrıca ödenmekte olduğunu, yapılacak değişiklikle 30 yılın üzerinde emekli ikramiyesi hak kazanmışlara ödeme yapılacağını, kanunun yürürlük tarihinden itibaren bir yıllık başvuru süresi getirildiğini, daha önce başvuruda bulunanlara ayrıca bir başvuruya gerek kalmadan ödemelerinin yapılacağını, üç ay içinde ikramiyelerin 7 bin 500 liraya kadar olan kısmının ödeneceğini, geri kalan ödemenin de bir yıl içinde iki taksitle gerçekleştirileceğini, yapılan düzenlemeyle bütçe için öngörülmeyen bir mali yük geldiğinden bütçe dengeleri göz önünde bulundurularak ikramiye ödemesi iki taksitle gerçekleştirileceğini açıklamıştır.

Anahtar Kelimeler: Memur EmekliMemura Zam

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV