09 Aralık 2016 Cuma

EYT Reformu Devam Edecek!Bakan Soylu TBMM'de Açıkladı!

5 Mayıs 2016 günü TBMM’de sürmekte olan İş Kanunu görüşmeleri esnasında İzmir Milletvekili Musa ÇAM tarafından; “ Emeklilikte yaşa takılanların emekli olamadığını, emeklilikte yaşa takılanların sosyal güvenlik hizmeti alamadıklarını, emeklilikte yaşa takılanların emekli olamadıklarını, emeklilikte yaşa takılanların büyük sıkıntı ve sorun yaşadıklarını” Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’ya sormuştur.

06 Mayıs 2016 Cuma 10:23
Bu haber 471 kez okundu
EYT Reformu Devam Edecek!Bakan Soylu TBMM'de Açıkladı!

İzmir Milletvekili Musa ÇAM; “Sayın Bakan, emeklilikte yaşa takılanlar var 1999 öncesinde çalışan. Ama maç başladı oyun oynanırken oyunun kurallarını değiştirdiniz ve 1999'dan önce çalışanlar ne yazık ki yaşa takıldılar ve emekli olamıyorlar. Emekli olamadıkları gibi bir de sosyal güvenlik hizmeti alamıyorlar. Büyük bir sıkıntı ve sorun içerisindeler. Bunlarla görüşmeyi düşünüyor musunuz? Bunlarla ilgili bir çözümünüz var mı?” şeklindeki sorusuna;

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman SOYLU; “Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili daha önce değerlendirmelerimi yapmıştım ama bu konuda hem aktüeryal hesabımız hem de gelir gider hesabımız açısından bizim yaklaşık on yıldır Birinci Faz Reform olarak nitelendirdiğimiz reformu devam ettirmek zorundayız. Ben de emeklilikte yaşa takılanım, bunu burada bir defa daha söylemiştim ama ne olursunuz yani dünyanın her noktasında, gelişen ve gelişmekte olan bütün ülkelerin dikkat ettiği bir husustur bu reform. Biz bu reforma sadık kalmak durumundayız.” Şeklinde cevaplamıştır.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV