07 Aralık 2016 Çarşamba

DİB, 2016 Yılı Vaiz Olarak Atacakların Tercih İşlemleri (16 Mayıs)

Diyanet İşleri Başkanlığının 201 yılı İhtisas kurslarından mezun olup vaiz olarak atanacak adayların tercih yapma süreleri ile ilgili bir duyuru yayınladı. Buna göre,2016 yılı vaiz olarak atanacak adaylar tercih işlemlerini 22 Mayıs 2016 tarihine kadar yapabilirler. Adaylara herhangi bir belge ayrıca gönderilmeyecektir.

16 Mayıs 2016 Pazartesi 11:30
Bu haber 681 kez okundu
  DİB, 2016 Yılı Vaiz Olarak Atacakların Tercih İşlemleri (16 Mayıs)
  Diyanet İşleri Başkanlığı ,2016 İhtisas kurslarından mezun olup vaiz olarak atanacak  adaylar.2016 yılı ihtisas kurslarından mezun olarak vaiz olarak atanacak olan adayların tercihlerini 22 Mayıs 2016 tarihi saat 23.59’a kadar yapmaları gerekmektedir.2016 yılı ihtisas kurslarından  mezun olup vaiz olarak atanacak adaylar 10 tercihte bulunacaklar, tercihlerinden birine yerleşemeyenler ile  tercih yapma süresi içinde tercihte bulunmayanların atamaları  re’sen gerçekleştirilecektir.Yer tespit işlemleri de 0 312 295 78 15-16 numaralı telefonlardan gerçekleştirilebilir.

Vaiz  olmayı hak eden adayların  yaptıkları tercihlere göre yerleştirme işlemi;  DİB,Vaizlik , Kur’an Kursu öğreticiliği , İmam Hatiplik ve Müezzin Kayyımlık kadrolarına atama  ve bu kadroların kariyer basamaklarında yüksel e  yönetmeliğinin 20. Maddesinin 5. Fıkrası gereği  ihtisas eğitimi bitirme sınavının sonucunda alınan puanlara göre, bunda eşitlik olması halinde  hizmet süresi fazla olana , bu durumda da eşitlik olması halinde doğum tarihi önce olana öncelik verilerek gerçekleştirilecektir.

Ayrıca, 2013 yılında yapılan vaizlik sınavında başarılı olan , yaptıkları tercihler doğrultusunda yer tespitleri yapılan kursiyerlerde  bu sistem üzerinden müracaat ederek tercih yapmaları durumunda  daha önceki yer tespit hakları son bulup  yeni yer tespiti hükümlerine tabi olacaklardır.Adaylara konu ile ilgili bir belge ayrıca gönderilmeyecektir.Tercih işlemlerinizi aşağıdaki linkten gerçekleştirebilirsiniz.


TERCİH İŞLEMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ!!!

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV