11 Aralık 2016 Pazar

Bakan ÇELİK; İş ve Meslek Danışmanları Hakkında Neler Söyledi!

İş ve Meslek Danışmanlarının kadroya alınma durumu ve gelecekteki durumları, iş bulmadaki yaşadıkları sorunlarla ilgili olarak soruları yanıtlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK; İş ve Meslek Danışmanları ile ilgili sorulara bakın nasıl cevap vermiş.

01 Ocak 2016 Cuma 12:27
Bu haber 1352 kez okundu
Bakan ÇELİK; İş ve Meslek Danışmanları Hakkında Neler Söyledi!
İş ve meslek danışmanları işkur bünyesinde çalışıyorlar görevleri nedir biliyormusunuz işverenle işverenin aradığı işçiyi işsizler arasında bulup işverenle buluşturmak. İşleri güçleri işsizi iş sahibi yapmak, 4 bin iş ve meslek danışmanımız var ve bu 4 bin kişiye işyerleri taksim edilmiş durumda aynı zamanda 2,5 milyon işsizimizde bunlara zimmetlenmiş durumda her iş ve meslek danışmanının asgari 600 işsizi var şimdi siz işveren olarak bir eleman istiyorsunuz özellikleri şunlar şunalar olacak bu iş ve meslek danışmanı kendi grubunda bu özelliklere sahip birisi varsa bunu veriyor yorsa bunu yetiştirip size getiriyor.

Peki bu insanlar nasıl iş ve meslek sahibi olacak?

Şimdi biz dedik ki biz 4 bin kişiyi iş ve meslek danışmanı olarak kadroya alacağız dedik 6 bin kişi demedik 5 bin kişi demedik biz 4 bin kişi aldık bu arkadaşlarımız bu kurslara devam etmişler ve sertifikalarını almışlar 7 bin tane sertifikalı iş ve meslek danışmanımız var. Biz sertifikayı vermiyoruz her alanda sertifika veriliyor. Şimdi biz eğer iş ve meslek danışmanı kadrosunu 7 bine çıkartalım dersek bu arkadaşlar avantajlı ancak bunlara sözümüz yok bunu belirteyim.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV