04 Aralık 2016 Pazar

Bakan ÇELİK; İlaç Sektörünün Sorunlarıyla İlgileneceğiz!

29 Eylül 2014 günü Bakanlıkta ilaç sektörünün temsilcileri ile bir araya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK; gerek ilaç sektörünün gerekse eczacıların sorunlarını Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısına taşıyacaklarını, çözümler konusunda gayret gösterecekleri açıklamasında bulunmuştur.

01 Ocak 2016 Cuma 12:27
Bu haber 518 kez okundu
Bakan ÇELİK; İlaç Sektörünün Sorunlarıyla İlgileneceğiz!
 Bakan ÇELİK’in de katıldığı toplantıya, Geliştirici İlaç Firmaları Derneği, Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği ve Türkiye İlaç Sanayi Derneği gibi çeşitli dernek ve sendika temsilcileri katıldığı,

Çelik, konuşmasına katılımlarından ötürü tüm temsilcilere teşekkür ederek başladı ve bu toplantının ardından Türk Eczacıları Birliği (TEB) ile bir araya geleceklerini söyledi.

Yapılacak toplantılarda ele alınacak konular hakkında bilgi veren Çelik, şunları kaydetti:

"Toplantılarda gerek ilaç sektörünün sorunları gerekse vatandaşa ilacı ulaştırmada görevli olan eczacıların sorunlarını, derli toplu bir şekilde EKK'ya taşıma ve EKK'da bir gündem çerçevesinde bu konuları ele alıp, çözülebilecekler konusunda gayret içerisinde olacağız.

İnşallah, bugün burada sağlıklı bir değerlendirme sonrasında netice alıcı bir noktaya gelmiş oluruz." Şeklinde açıklamalarda bulunmuştur.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV