21 Haziran 2018 Perşembe

Adalet Bakanlığı, 2016 Görevde Yükselme Sınavı Başvuruları !!(25 Mayıs)

Adalet Bakanlığı, 2016 Görevde Yükselme Sınavı nezaman ? Adalet Bakanlığı, 2016 Görevde Yükselme Sınavı Başvuruları nasıl yapılacak?2016 yılı Adalet Bakanlığı çalışanları görevde yükselme sınavı hakkında duyuru yapılmıştır.Adalet Bakanlığı 2016 görevde yükselme sınavı 17 Temmuz 2016 tarihinde yapılacaktır.Adalet Bakanlığı, görevde yükselme sınavı hakkında detaylı bilgilere ,sınav konularına ulaşabilirsiniz.


25 Mayıs 2016 Çarşamba 11:18
Bu haber 1453 kez okundu
Adalet Bakanlığı, 2016 Görevde Yükselme Sınavı Başvuruları !!(25 Mayıs)
Adalet  Bakanlığı,2016 görevde yükselme sınavı.Adalet Bakanlığı  ,Görevde Yükselme Sınavı 17 Temmuz  2016 Pazar günü saat 10.00’da Ankara’da yapılacaktır.Adalet Bakanlığı görevde yükselme sınavına girecek adaylar sınav giriş belgelerini 1 Temmuz 2016 tarihinden itibaren  Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesinden alabileceklerdir.

Sınav ile ilgili olarak şu bilgiler verilmiştir:

Adaylar , sınav ücreti olarak 80,00 TL yi (Seksen Türk Lirası KDV dâhil), MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi’nin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 16 Haziran 2016 ve 22 Haziran 2016 tarihleri arasında yatırarak  başvurularını  Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet adresinden yapacaklardır.

Sınava, belirtilen süreler içerisinde e-başvurusunu yapmayan, sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan adayların/kurumların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz. Sınavlarda yanlış yatırılan ücretlerin iadeleri sınavın tamamlanmasından yaklaşık dört hafta sonra tek yanlı olarak döner sermeye işletmesi tarafından adaylardan herhangi bir başvuru talep etmeksizin yapılır. Ücretler yalnızca Ziraat Bankası Sistemleri aracılığı ile iade edilmektedir. Adayın sınav yerleştirilmesi yapılmış ise sınav iptal olmadığı sürece hangi sebeple olursa olsun aday sınava girmemişse iade talep edemez.

Adalet Bakanlığı, görevde yükselme sınavının sınav konuları da şu şekilde belirlenmiştir:

- Alan bilgisi- (60 soru )

- T.C. Anayasası (Genel Esaslar, Temel Hak ve Ödevler, Devletin Temel Organları)- 10 soru

- Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Ulusal Güvenlik- (5 soru),

-Devlet Teşkilatı ile İlgili Mevzuat- (5 soru),

- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu ve İlgili Mevzuat- (5 soru),


- Türkçe Dil Bilgisi ve Yazışma İle İlgili Kurallar- (5 soru),

- Etik Davranış İlkeleri- (5 soru),

- Halkla İlişkiler- (5 soru),

Sınavın uygulaması:

- Adalet Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavında 100 soruluk çoktan seçmeli (beş seçenekli) testlerden oluşan A ve B soru kitapçığı kullanılacaktır. Sınav 110 dakika sürecek, tek oturum olarak ygulanacaktır.

- Adaylar sınava, sınav giriş belgesi ve özel kimlik belgelerinden birisi (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport, engelli ise ayrıca engelli kimlik belgesi ya da sağlık kurulu raporu) ile gireceklerdir. Sınav giriş belgesi ve özel kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

- Sınav soru ve cevap anahtarı 19 Temmuz 2016 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet adresinden yayımlanacaktır.

- Aday sınav sonuç bilgileri, 10 Ağustos 2016 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığının ve  Adalet Bakanlığının internet adreslerinden yayımlanacaktır.

- Sınav binasında sigara içenler hakkında ilgili kanun gereğince işlem yapılacaktır.

 ENGELLİ ADAYLAR SINAV UYGULAMASI

 - Sınav sırasında tedbir alınmasını gerektirecek herhangi bir özel duruma sahip olan aday/adaylar var ise Adalet Bakanlığı tarafından ÖDSGM’ye bildirilecektir.

- Beyan edilen engel durumunun doğruluğundan başvuruyu yapan aday, raporun geçerliliğinden ise ilgili kurum sorumlu olacaktır.

- Engelli adaylar, engelleri ile ilgili sürekli kullandıkları araç–gereç ve cihazları kendilerinin getirmesi kaydıyla sınavda kullanabilecektir.

- Ayrıca Tip 1 diyabet (şeker hastası), astım, tansiyon ve epilepsi hastalıklarından dolayı sürekli ilaç kullanan adaylar diğer adaylarla birlikte salonlara yerleştirilecektir. Adayın başvurusu ve sağlık raporu doğrultusunda, salonlarda görevli öğretmenler, Ankara il milli eğitim müdürlüğünce önceden bilgilendirilecektir.

- Tip 1 diyabet (şeker hastası) hastalığı olan adayların yanlarında kutu meyve suyu veya paket içindeki karbonhidrat içeren gıdaları bulundurmalarına ve ani hipoglisemi (şeker düşmesi) durumunda bunları tüketmelerine izin verilecektir.

Ayrıca bu adayların hiperglisemi (şekerinin yükselmesi) durumunda oluşabilecek yoğun tuvalet ihtiyacının salon gözetmeninin eşliğinde giderilebilmesi için izin verilecektir. 

SINAV KONULARI TIKLAYINIZ!!!

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SENDE YAZ
  Ziyaretçi Defteri
  Ziyaretçi Defteri

  Siz de yazmak istemez misiniz?

  Ziyaretçi Defteri
  ARŞİV