04 Aralık 2016 Pazar

TSK Personeline Kanun Hükmünde Kararnameyle Verilen Haklar Neler?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından 29 Ekim 2016 günü Resmi Gazetede yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname ile TSK personeline getirilen haklarla ilgili açıklama yapıldı. TSK Personeline Kanun Hükmünde Kararnameyle getirilen haklar aşağıya çıkartılmıştır. TSK personeli Kanun Hükmünde Kararnameyle hangi haklara kavuştu.

02 Kasım 2016 Çarşamba 09:45
Bu haber 17317 kez okundu
TSK Personeline Kanun Hükmünde Kararnameyle Verilen Haklar Neler?

Milli Savunma Bakanlığının internet sitesi üzerinden TSK Personeline Kanun Hükmünde Kararnameyle getirilen haklarla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre;

 
İç güvenlik harekatında olduğu gibi sınır ötesi operasyonlarda görev alan TSK personelimize de ilave tazminat ödemesi yapılacak.

2-    Uzman erbaşlarımızın TSK'da görev yapabilecekleri yaş haddi 45'ten 52'ye yükseltildi.

3-    7. hizmet yılını tamamlamış ve 10. yılını bitirmemiş Astsubaylarımıza bir defaya mahsus, subaylığa geçiş sınavına müracaat hakkı verildi

4-    Hava Harp Okulu'nda olduğu gibi Kara ve Deniz Harp Okulları ile Astsubay MYO'larına da ara sınıftan öğrenci alım imkanı getirildi.

5-     Tüm mühendislik fakültesi mezunu gençlerimizin Hava Kuvvetlerimizde dış kaynaktan pilot olabilmesinin önü açıldı.

6-    TSK'da en az 2 yıl uzman erbaş olarak görev yapan ve kendi isteğiyle ayrılmış olanlara, infaz koruma memuru olabilme hakkı getirdik.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV