09 Aralık 2016 Cuma

SGK Borç Yapılandırması Nasıl Yapılacak (Borç Yapılandırma)

24 Kasım 2014 günü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yayınlanan duyuruya göre; borç yapılandırma hizmetinin son günü olması nedeniyle yaşanan yoğunlukla ilgili olarak bilgilendirme yazısı yayınlanmıştır. SGK Borç yapılandırması nasıl yapılacak, SGK borç yapılandırması ne zaman bitecek, SGK borç yapılandırması son gün

27 Aralık 2015 Pazar 11:42
Bu haber 968 kez okundu
SGK Borç Yapılandırması Nasıl Yapılacak (Borç Yapılandırma)
 1 Ekim 2014 tarihinden itibaren vatandaşlarımızın sigorta borçlarına ilişkin yapılandırma başvuruları alınmaya başlanmış ve başvurular SGK sistemine normalin çok üzerinde yük getirmiştir. Borç yapılandırma uygulamalarının getirdiği yükün yanı sıra, vatandaşlarımızın son başvuru gününde yoğun işlem yapmaları sonucunda sisteme aşırı yüklenme gözlemlenmektedir. Bugün son işlem günü olan e-bildirge uygulamasına olan aşırı talepten dolayı kısmi bir aksaklık yaşanmıştır.
77 milyon vatandaşımıza sağlık alanında hizmet eden MEDULA uygulaması hiçbir zaman %100 hizmet veremez duruma gelmemiştir. MEDULA aşırı yüklenmeden dolayı hizmet sınır limitlerine ulaşmış, bu limitin üzerinde kalan kesim için kısmi ve geçici olarak hizmet sağlanamamıştır. 420 den fazla uygulamaya sahip kurumumuzun en öncelikli uygulaması MEDULA’dır. Sistemde yoğunluk yaşandığında sistem kaynaklarının tümü MEDULA uygulamasının hizmetine tahsis edilmektedir. SGK Bilgi Sistem alt yapısı ve uygulamaları hizmet vermeye devam etmektedir. “ şeklinde bilgilendirme yayınlanmıştır.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV