03 Aralık 2016 Cumartesi

Pre-sessıonal Eğitimine İlişkin Duyuru

Milli Eğitim Bakanlığı Pre-sessıonal Eğitim hakkında bir duyuru yaptı.

27 Aralık 2015 Pazar 11:42
Bu haber 481 kez okundu
Pre-sessıonal Eğitimine İlişkin Duyuru

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Pre-sessıonal  Eğitimine ilişkin bir duyuru yapılmıştır.Açıklama;Bilindiği üzere 1416 sayılı Kanun kapsamında İngiltere´de lisansüstü öğrenim gören öğrencilere gerekli durumlarda pre-sessional eğitimine izin verilebilmektedir.

Bakanlığımızca pre-sessional eğitimi dil eğitimi olarak değil esas eğitimin bir parçası olarak sayılmakta; Pre-sessional talepleriniz ise buna göre değerlendirilmektedir.

Bu sebeple bursiyerlerimiz pre-sessional eğitimi aldıkları üniversitede esas öğrenimlerine devam etmek zorundadırlar. Bursiyerlerimizin bu konudaki okul değişikliği talepleri dikkate alınmayacaktır.

Pre-sessional eğitiminde başarısız olan öğrencilerin pre-sessional eğitimi süresince yapılan masrafları ve bursları Bakanlığa iade etmeleri şartıyla başka bir üniversitede eğitim görme talepleri değerlendirilebilecektir. Pre-sessional eğitiminde başarısız olup, yapılan masrafları iade etmeyen bursiyerler hakkında tazminat işlemleri başlatılacaktır.

Bursiyerlerimizin bu konuda mağdur olmamaları için üniversitelerden kabul alırkan pre-sessional eğitimine gerçekten ihtiyaç duyuo duymadıklarını değerlendirerek buna göre kabul almaları önem arz etmektedir.Bursiyerlerimize duyurulur, şeklinde yapılmıştır.

Anahtar Kelimeler: Pre-sessıonal Eğitimi

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV