08 Aralık 2016 Perşembe

MEB; Yurt Dışı Lisansüstü Öğretim Sözlü Sınava Çağrılacakları Yayınladı!

14 Kasım 2014 günü Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Yurt Dışında Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Sözlü Sınava Çağrılmaya Hak Kazanan adayların açıklandığı duyurulmuştur.

27 Aralık 2015 Pazar 11:42
Bu haber 558 kez okundu
MEB; Yurt Dışı Lisansüstü Öğretim Sözlü Sınava Çağrılacakları Yayınladı!
 Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre;1416 sayılı Kanun kapsamında Bakanlığımızca sağlanan yurt dışı yüksek lisans ve doktora bursu için sözlü sınava çağrılmaya hak kazanan adayları belirleme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar sonuçlarını ÖSYM’nin http://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden öğrenebileceklerdir.

Sözlü sınav 24 Kasım – 5 Aralık 2014 tarihleri arasında Başkent Öğretmenevi’nde yapılacaktır. Sözlü sınava çağrılan adaylar, sözlü sınava giriş bilgileri ve tarihlerini Bakanlığımızın Resmi Burslu Öğrenci Sistemi (REBUS -http://rebus.meb.gov.tr) üzerinden daha sonra öğreneceklerdir.

Sözlü sınavdan sonra adayların ALES puanının %40´ı, sözlü sınav puanının %40´ı ile lisans mezuniyet notunun %20´si dikkate alınarak YLSY yerleştirme puanı hesaplanacaktır. YLSY yerleştirme puanı 70 ve üzeri olan adaylar, sözlü sınava girdikleri lisansüstü öğrenim grubu için ilan edilen kurum kontenjanlarına yerleştirme tercihi yapmaya hak kazanacaklardır. (Bkz. 2014 YLSY Kılavuzu / Tercih tablosu)

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV