04 Aralık 2016 Pazar

MEB Okul Öncesi Yönetmeliğinde Değişiklik Resmi Gazetede!

16 Haziran 2016 günü MEB Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik yapıldı. MEB Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde hangi değişiklikler yapıldı. MEB Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin değişen maddelerinin Resmi Gazete metni aşağıya çıkartılmıştır.

16 Haziran 2016 Perşembe 07:57
Bu haber 812 kez okundu
MEB Okul Öncesi Yönetmeliğinde Değişiklik Resmi Gazetede!

MEB Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin değişen maddelerine göre;

MADDE 1 – 26/7/2014 tarihli ve 29072 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 12 nci maddesinin ikinci ve onuncu fıkraları aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(2) Nakiller eylül ayının ilk iş günü başlar ve ders yılı sonuna 15 iş günü kalıncaya kadar devam eder. Ancak doğal afet, sağlık ve ailenin adres değişikliği gibi nedenlerde bu süre aranmaz.”

“(10) İlköğretim kurumlarında sınıf mevcutları otuzun altında kalan okulların boş kontenjanları derslerin başladığı haftanın ilk iş gününde e-Okul sisteminde ilan edilir. Bu okullara kayıt alanı dışından öğrencisini nakil ettirmek isteyen velilerin başvuruları derslerin başladığı ilk hafta içerisinde e-Okul sistemi üzerinden alınır. İkinci haftanın ilk iş günü yapılan nakil başvurularının boş kontenjandan fazla olması durumunda, nakil ile gelecek olanlar e-Okul sistemi üzerinden kura çekilerek belirlenir ve ardından bu kişilerin nakilleri yapılır.” Şeklinde belirtilmiş olup diğer değişen maddeler aşağıya çıkartılmıştır.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV