09 Aralık 2016 Cuma

Lüksemburg Hükümet Bursu Başvuruları Başladı!!!

Milli Eğitim Bakanlığı,Lüksemburg Hükümet Bursu başvurularının başladığı duyurusunu yaptı. Yabancı ülke hükümetlerinin verdiği burslar Milli Eğitim Bakanlığını bağlamamaktadır. Eğitim sonrasında mecburi bir hizmet yoktur.

27 Aralık 2015 Pazar 11:42
Bu haber 698 kez okundu
Lüksemburg Hükümet Bursu Başvuruları Başladı!!!
2015-2016 yılı Lüksemburg Hükümet Bursu için başvurular başlamıştır.Yabancı hükümet bursları hakkında genel bilgiler şöyle sıralanabilir. 
  • Yabancı Hükümet Bursları, ikili anlaşmalar çerçevesince yabancı hükümetler tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına araştırma, lisans, yüksek lisans, doktora ve dil kursu alanlarında verilmektedir.
  • Burs şartları her ülkeye göre değişmekle birlikte, genel olarak ilgili ülke tarafından adayların eğitim, konaklama, sağlık ve aylık burs ücreti gibi giderlerini kapsar. Diğer her türlü gider (gidiş-dönüş yol masrafı, vize, sigorta v.b.) adaylara aittir.
  • Millî Eğitim Bakanlığı tarafından herhangi bir burs ya da başka bir ödeme yapılmamakta ve adaylar eğitim sonrasında herhangi bir mecburi hizmetle yükümlü bulunmamaktadır.
  • Millî Eğitim Bakanlığı tarafından mülâkat yoluyla aday seçimi yapılmakta ve ilgili ülkeye kazanan adayların isimleri asil ve yedek olarak bildirilmektedir. Adayların kabullerine ait son karar ilgili ülkeye aittir.
  • Yurtdışında alınacak diplomaların denkliğine ilişkin Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığından (YÖK) önceden bilgi edinilecektir. Bu konuda sorumluluk adaylara aittir.
  • Burslar, verildikleri eğitim-öğretim dönemine aittir.
  • Ayrıntılı bilgi için TIKLAYINIZ!!!!

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV