06 Aralık 2016 Salı

Bireysel Emeklilik Başbakanlık Genelgesi Yayınlandı!

Bireysel Emeklilik Sistemiyle ilgili Başbakanlık Genelgesi yayınlandı. 26 Kasım 2016 günü Bireysel Emeklilik Sistemine Otomatik Katılım Genelgesi Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Bireysel Emeklilik sistemine giriş şartları. Bireysel Emeklilik sistemine hangi kurum organize edecek. Bireysel emekliliğe kimler katılacak. Bireysel Emeklilik sistemine katılmayanlara ceza ve yaptırım var mı?

26 Kasım 2016 Cumartesi 11:02
Bu haber 611 kez okundu
Bireysel Emeklilik Başbakanlık Genelgesi Yayınlandı!

26 Kasım 2016 günü Resmi Gazetede yayınlanan Bireysel Emeklilik Sistemi Genelgesi ile ilgili olarak; “Kamu, sosyal güvenlik sisteminin tamamlayıcısı olarak, bireylerin emekliliğe yönelik tasarruflarının yatırıma yönlendirilmesi ile emeklilik döneminde ek bir gelir sağlanarak refah düzeylerinin yükseltilmesi ve ekonomik kalkınmaya katkıda bulunulmasını teminen oluşturulan bireysel emeklilik sistemine otomatik katılım, cayma hakkı olmak üzere çalışanların işverenleri tarafından bir emeklilik planına dâhil edilmeleri esasına dayanmaktadır.

Ülkemizde bireysel emeklilik sistemine otomatik katılım, 4632 sayılı Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemi Kanununa 6740 sayılı Kanunla eklenen Ek 2’nci maddenin 01.01.2017 tarihinde yürürlüğe girmesi ile hayata geçirileceği” belirtilmiş olup Bireysel Emeklilik Sistemi Genelgesi ile ilgili detaylı bilgi aşağıya çıkartılmıştır.    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV