06 Aralık 2016 Salı

Açıköğretim Lisesi Ek Sınav Ücreti Nasıl Yatırılır(Ek Sınav)

16 Eylül 2014 günü Mili Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Açıköğretim Lisesi tarafından Ek Sınav Ücretlerinin nasıl yatırılacağına dair duyuru yayımlanmıştır.

16 Eylül 2014 Salı 22:11
Bu haber 1927 kez okundu
Açıköğretim Lisesi Ek Sınav Ücreti Nasıl Yatırılır(Ek Sınav)
 Açıköğretim Lisesi tarafından yapılan duyuruya göre; Açık Öğretim Lisesi yeni kayıt, kayıt yenileme ve ek sınav bedelleri, ilgili bankaların ( Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank ) bankamatiklerinden de yatırılmaktadır. Ancak bazı öğrenci ve velilerimiz ödemelerde, yanlış kısımları tercih etmeleri nedeniyle mağduriyet yaşamaktadırlar. Özellikle ek sınav ücretinin yatırılması konusunda zorluk yaşadıkları gözlemlenmiştir. Ek sınav için, mutlaka ek sınav için açılan hesaba para yatırılmalıdır. Aksi takdirde ek sınav için kayıt yenileme işlemi yaptıramazsınız. Ek sınav için hesaba para yatırırken aşağıdaki yolu takip etmeniz önemle rica olunur.

1.Bankamatik makinesine (Banka kartı veya TC. kimlik numaranızla ) giriş yapınız.

2.Ana menüden ödeme işlemlerini seçiniz.

3.Açılan ödeme işlemlerinden eğitim ödemelerini seçiniz.

4.Eğitim ödemelerini açtığınızda, kayıt ve yeni kayıtla ilgili kısım görülecektir. Ek sınava girecekler bu kısıma para yatırmamalıdır.

5.Alt kısımdan ‘’ diğer sayfayı’’ seçiniz.

6.Açılan kısımda sağ tarafta bulunan ‘’ sonraki sayfayı’’ seçiniz.

7.Açılan sayfada, 2013-2014 Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi EK SINAV kısmı görülmüşse, ilgili yer seçilerek TC kimlik numaranıza 20 TL’ yi yatırınız şeklinde açıklama yapılmıştır.

    Yorumlar

Ülkemizin Yönetim Şekli Nasıl Olmalıdır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV